Skiareál ve Špindlu zdraží permanentky. Nájemce investoval do širších sjezdovek

25.09.2013 09:35

Jeden z nejznámějších českých lyžařských areálů připravil velké změny ve svém ceníku. Podle informací IHNED.cz tamní permanentky zdraží - především kvůli stomilionové investici do úprav střediska. Špindl ale nabídne i nové typy jízdenek - vratnou a rodičovskou.
Za pět let očekává nový nájemce Skiareálu Špindlerův Mlýn návrat svých investic. Za rozšiřování sjezdovek, nové stánky s občerstvením či moderní bezpečnostní sítě utratila společnost Melida 110 milionů korun.
Podle informací serveru IHNED.cz budou investice pro lyžaře znamenat vyšší ceny permanentek. Například za jednodenní jízdenku zaplatí dospělý lyžař v hlavní sezoně 750 korun, tedy o padesát více než loni.
Denní permanentka pro děti nad šest let bude dražší o třicet korun, rodiče tedy zaplatí 520 korun.
"Naše investice se do určité míry odrazily i v cenách skipasů pro letošní zimní sezonu," vysvětluje ředitel areálu Čeněk Jílek.
Od nových vylepšení v jednom z nejznámějších lyžařských areálů v Česku si jeho ředitel slibuje nárůst tržeb o deset až patnáct procent. Jílek věří, že se tak investorům peníze vrátí do pěti let.
Zřejmě nejpatrnější novinkou pro tuto zimní sezonu je rozšíření sjezdovek - to se dotklo zejména červené i černé trasy na Medvědíně. První jmenovaná sjezdovka bude nyní široká až 60 metrů.
Miliony z investic padly také do opravy vyhlídkové restaurace Na Pláni či nového ski-baru na medvědínské sjezdovce.
Skiareál Špindlerův Mlýn od loňska provozuje firma Melida, která je společným podnikem slovenské společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR) a české firmy SMMR ze skupiny Snowhill. Areál má ve dvacetiletém pronájmu.

Zdroj: https://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-60874370-skiareal-ve-spindlu-zdrazi-permanentky-najemce-investoval-do-sirsich-sjezdovek

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.