Skiareály spustily sněžná děla, lyžaře uvítali vTelnici a na Jedlové

02.12.2012 17:51

Teploty před začátkem víkendu klesly pod nulu a skiareály mohly naplno začít s umělým zasněžováním. V Telnici a na Jedlové o víkendu uvítali první lyžaře, ale většina středisek plánuje otevření na příští víkend. Záleží, zda bude příští týden dostatečně mrznout. Centrum provozující sjezdovky u Jiřetína pod Jedlovou v Lužických horách pouští lyžaře na sjezdovku, jakmile to jen trochu jde. Vyzkoušelo to už na konci října, kdy napadl první sníh a na starých lyžích ho přišlo vyzkoušet asi 30 lidí. Tehdy o tom provozovatelé hovořili spíš jako o recesi, teď ale zahájili jako zřejmě první i regulérní sezonu.

"Jezdíme až nahoru. Lidem sice doporučujeme jezdit jen část, protože to výš není úplně ideální, ale někteří jezdí celou sjezdovku," řekla ČTK Simona Šolcová z tamního střediska. Plán byl, že se bude jezdit, dokud bude sjezdovka v použitelném stavu, v areálu už kolem poledne napočítala asi 200 lyžařů a snowboardistů. Pokušení aspoň symbolicky zahájit sezonu neodolali ani v Telnici, kde začal jezdit dětský vlek, ale všechny delší sjezdovky jsou zatím mimo provoz. sníh sice napadl, ale vzápětí ho většinu odfoukal silný vítr. Hory na severozápadě Čech dostaly v tomto týdnu zřejmě největší nadílku sněhu z celé země, na sjezdovkách ho leží až půl metru.
 
Ve většině českých lyžařských středisek se na začátek sezony teprve chystají. "Tak nám konečně napadlo 25 cm prašanu a sněží dál. Spustili jsme sněžná děla, a když se stihne zafoukat kopec, začneme příští víkend konečně jezdit," vzkazují ze skiareálu Rejdice v Jizerských horách. V Rokytnici nad Jizerou začali zasněžovat sjezdovku Přibližovák. S výrobou sněhu začali také ve Skiaréně Jizerky. "Když bude hodně mrznout, spustíme to příští víkend," vzkázali vlekaři. Vleky hodlají za týden rozjet i na Klínovci v Krušných horách.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/skiarealy-planuji-otevrit-pristi-vikend-fpd-/domaci.aspx?c=A121202_133111_domaci_brm

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.