Slovensko je u českých turistů po 20 letech opět populárnější než Chorvatsko

01.04.2016 15:14
Češi se vracejí na Slovensko. Chorvatsko bylo nejpopulárnější destinací pro české turisty zhruba 20 let. Loni ale prudce vzrostl zájem o Slovensko. Z České republiky tam vyjelo meziročně o tři čtvrtiny více lidí, celkem 837 tisíc. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.
Slovensko se vrací na výsluní zájmu našich turistů z několika příčin. Například zlevnily pohonné hmoty. A protože Slovensko je blízko, začali tam lidé více jezdit. Podobně jako do Německa. 
Turisté porovnávali také ceny a právě slovenské se jim zjevně zdály příhodnější. Také odpadá jazyková bariéra. Zároveň hraje roli i pocit větší bezpečnosti vzhledem k teroristickým útokům v jiných zemích nebo k migrační vlně. 
To jsou třeba důvody, proč klesl zájem o Egypt nebo Řecko. Nicméně zrovna o tyto dvě země zájem zase roste. 
Po Slovensku jako cíl českých turistů následovalo Chorvatsko - tam jelo přes 720 tisíc Čechů, pak Itálie, Rakousko, Řecko, Maďarsko, Turecko, Francie, Španělsko a Egypt. 
 

Evropa vítězí nad exotikou 

Letos dávají lidé obecně přednost Evropě před exotikou. Právě kvůli bezpečnostní situaci. A to se projevuje na růstu cen ubytování. 
„V případě tradičních evropských destinací jako je Řecko, Španělsko, Bulharsko, Chorvatsko, Italie, jsou průměrné ceny prodaného zájezdu vyšší o 500 až 1500 korun na osobu,“ potvrzuje Kateřina Petříčková z Asociace cestovních kanceláří a agentur. 
„Ceny zájezdů vzrostly z důvodu vysoké poptávky celé Evropy po tradičních destinacích,“ dodává. 
Vzhledem ke slabšímu kurzu koruny lidé v poslední době trávili v průměru v zahraničí kratší dovolené a tento trend platil i loni. Počet delších pobytů klesl o 7,5 procenta. 
Doba přenocování se zkrátila, v zahraničí strávili čeští turisté v průměru necelých 8 dní. Průměrné výdaje na jednu delší cestu se snížily o 120 korun na téměř 12,5 tisíce na osobu a pobyt. 
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.