Slovenský miliardář Rattaj kupuje české lyžařské areály

05.12.2013 10:18

Praha - Společnost Galaxo slovenského miliardáře Igora Rattaje koupila firmu Snowhill, která provozuje šest lyžařských areálů v ČR, mimo jiné Herlíkovice. Cenu transakce firmy neoznámily. Areály chce převzít před zahájením letošní zimní sezony.
Rattaj je akcionářem společnosti Tatry Mountain Resorts, která přes firmu Melida provozuje Skiareál Špindlerův mlýn. Firma Tatry Mountain Resorts také provozuje velké lyžařské areály ve slovenských Vysokých Tatrách.
Rataj bude jediným akcionářem ve společnosti Snowhill. "Touto investicí pokračují moje podnikatelské záměry v České republice se zaměřením na volnočasové aktivity, a to nejen v oblasti lyžařských středisek, ale i širších fun&leisure oblastech jako skiareály, aquaparky a další," uvedl Rattaj.
Společnost Galaxo chce pozornost soustředit na větší lyžařské areály Herlíkovice či Mariánky, v nichž spatřuje velký potenciál z nich vybudovat moderní lyžařská střediska, která budou ekonomicky dostupnější širší veřejnosti.
"Struktura akciové společnosti Galaxo se může v budoucnu měnit, jednou z variant je i možná spolupráce s akciovou společností Tatry Mountain Resorts nebo případná spolupráce s lokálními investory," dodal Rattaj.
Pod akciovou společnost Snowhill spadá v ČR šest lyžařských areálů, v Krkonoších střediska Herlíkovice, Šachty, Kamenec, Kozinec, na Šumavě skiareál Kašperky a lyžařský areál Mariánky v Mariánských Lázních. Podnikatel má v plánu areály převzít před zahájením letošní zimní sezony.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=797004

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.