Slovenský miliardář Rattaj "ovládl" Špindl a šest dalších skiareálů

04.12.2013 23:32

S prvním sněhem přišla velká akvizice českých lyžařských areálů. Slovenský podnikatel Igor Rattaj koupil společnost Snowhill, která drží poloviční podíl u lukrativních sjezdovek ve Špindlerově Mlýně. Vlastní také šest dalších areálů v Česku. Rattaj tak ovládl například Herlíkovice nebo Šachty.
Melida provozuje skiareál Špindlerův Mlýn. Druhý díl akcií drží společnost Snowhill, kterou Rattaj ve středu koupil.
V nejvýznamnějším zimním areálu v Česku tak slovenský podnikatel významně posílil svůj vliv. Rataj bude ve Snowhillu jediným akcionářem. Ale nejde jen o lukrativní Špindl.
Pod akciovou Snowhill spadá v Česku šest dalších lyžařských areálů. V Krkonoších střediska Herlíkovice, Šachty, Kamenec, Kozinec, na Šumavě skiareál Kašperky a v Krušných horách lyžařský areál Mariánky.
"Touto investicí pokračují moje podnikatelské záměry v České republice se zaměřením na volnočasové aktivity, a to nejen v oblasti lyžařských středisek, ale i akvaparků a dalších," uvedl Rattaj.
Jeho společnost Galaxo koupila Snowhill od podnikatele Tomáše Němce, jinak také majitele České gumárenské společnosti. Cenu akvizice ani jedna ze stran neuvedla.
Areály chce Rattaj převzít ještě před zahájením zimní sezony.

Zdroj: https://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-61392670-slovensky-miliardar-rattaj-ovladl-spindl-a-sest-dalsich-skiarealu

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.