Sněhu přibývá. Sjezdovky, na nichž si zalyžujete

16.01.2014 17:47

I když o klasické zimě zatím nemůže být řeč, pokles teplot nahrává provozovatelům sjezdovek. Přibývá tak míst, kde si o víkendu můžete zalyžovat. Nabízí se třeba šumavský Špičák, Pec pod Sněžkou, areál na Lipně či Klínovec.
Na šumavském Špičáku napadlo pět centimetrů přírodního sněhu a chladné počasí napomohlo i sněhu technickému. V sobotu tak areál Ski&Bike Špičák nabídne poprvé i večerní lyžování od 18.30 do 21 hodin. "Rodinná sjezdovka Spodní Šance už snese přísná kritéria pro kvalitní lyžování. Díky tomu můžeme letos poprvé nabídnout i večerní lyžování, " sdělil on-line deníku TÝDEN.CZ provozní ředitel ze Špičáku Vladimír Kasík.
V areálu, kde leží mezi 10 a 35 cm sněhu, funguje čtyřsedačková lanovka a vlek na Spodní Šanci. Více informací včetně ceníku skipasů najdete na www.lyzovani.spicak.cz.
Zasněžování ve SkiResortu Černá hora - Pec.Intenzivně zasněžuje i SkiResort Černá hora - Pec. "Snažíme se zkvalitnit podmínky pro lyžování a zvýšit sněhovou pokrývku, tak abychom mohli, s trochou nadsázky, podruhé spustit lyžařskou sezonu," sdělil TÝDNU.CZ ředitel resortu Petr Hynek. Lyžuje se v pěti areálech - na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou. Na zhruba 20 km sjezdovek platí jeden skipas. Ceník skipasů najdete na www.skiresort.cz.
Slušnými podmínkami se může pochlubit i skiareál Lipno, kde leží až 30 cm sněhu. Lyžovat se dá na 6 km upravených sjezdovek a fungují všechny tři lanové dráhy a tři kobercové. Více informací a ceny jízdného najdete na www.zima.lipnoservis.cz.
Zalyžovat si můžete i na Klínovci, který hlásí 40 až 60 cm sněhu. O víkendu napadalo několik centimetrů přírodního sněhu. V provozu jsou sjezdovky Pařezovka, Přemostěná, Dámská a Slalomák. Od 9 do 16 hodin fungují vleky Cinestar Express, Suzuki, Dámská i dětský park MAX. Více informací najdete na www.zima.klinovec.cz.
Lyžovat lze i na Vysočině, a to například na sjezdovkách Harusův kopec u Nového Města na
Moravě, na Šacberku u Jihlavy či na Křemešníku u Pelhřimova. Sněhové podmínky se
tam tento týden díky mrazům zlepšují, protože vlekaři mohli opět spustit sněhová děla. Pokud noční teploty budou ještě jednou dost pod nulou, otevře se o víkendu i sjezdovka v Novém Jimramově na Žďársku.

Zdroj: https://www.tyden.cz/rubriky/relax/cestovani/snehu-pribyva-sjezdovky-na-nichz-si-zalyzujete_295015.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.