Snowboard 2014 a České hory? Snowboardy letos využijete v zahraničí. České snowparky jsou out.

08.01.2014 13:07

Snowboard a zima 2014 – snowparky nejedou

Letos si zatím v ČR snowboard prakticky neužijete. Důvodem je pochopitelně počasí. Letošní teploty dosáhly zatím od začátku roku převážně kladných hodnot. A noční mrazíky rozhodně nejsou dostatečné na to, aby mohly skiareály spustit zasněžování a zajiostit si tak technický sníh nejne pro snowboarding, ale i sjezdové lyžování. Výsledkem je, že letos zatím snowboard vytáhnul málokdo. Rok 2014 teprve začal a je leden, nicméně ani předpověď počasí na únor není pro skiareály a snowparky příznivá. Je možné, že přijdou každoroční únorové mrazy, nicméně je otázka, zda přinesou i sníh. Technické zasněžování je pro lyžařské areály nákladné a tak možná už letos řada z nich sezónu ani řešit nebude. Pokud tedy doma máte připravený snowboard, je klidně možné, že budete na zimu 2014 vzpomínat jako na rok, kdy jste prkno ani nevytáhli.

Snowboard a dopad počasí na online prodej

Aktuální „zimní“ počasí vnímá negativně i každý snowboard shop, potažmo jeho provozovatel. To platí pro klasické snowboard shopy stejně, jako pro jejich online konkurenci nebo pobočku. K čemu by si letos asi měl rider kupovat nový snowboard, když si nezajezdí ani na starém prkně? Pokud byl rok 2014 ekonomicky náročný, pak zima 2014 dorazila v daném segmentu vše, co nestihla pobít krize a nebo intervence České národní banky. Při pohledu z okna nebo na předpověď počasí je tak zima 2014 tristní nejen pro snowparky, ale i každý snowboard shop.

Snowboardy a snowparky v zahraničí

Samozřejmě je tady možnost vypravit se se snowboardy do zahraničí. Alpy nejsou pro našince daleko a ani ceny tam nejsou nepříznivé. Skipas na snowpark v zahraničí je prakticky stejně drahý, jako ceny, které nabízejí české hory. S tím rozdílem, že Alpy ale představují poněkud vyšší level jak pro snowboarding, tak pro sjezdové lyžování. Snowboardy tedy letos ještě šanci mají a to minimálně ještě čtvrt roku. V ČR už asi jen okrajově, nicméně je tady pořád reálná možnost vyrazit ven a navštívit nedaleké Alpy a užít si kvalitní snowboarding počasí navzdory.

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.