Snowboardcrossařka Samková mířila za dalším úspěchem, jenže přišel pád

17.02.2013 11:52

Česká snowboardcrossařka Eva Samková přišla o další výrazný úspěch ve Světovém poháru. Během semifinálové jízdy v Soči upadla z vedoucí pozice a nakonec obsadila sedmou příčku. Poprvé v kariéře vyhrála Italka Michela Moioliová.
Devatenáctiletá Samková v Soči vyhrála kvalifikaci, suverénně i čtvrtfinále, které provázelo sněžení a mlha, a také do semifinále výborně odstartovala. Jenže v závěru se druhé závodnici průběžného pořadí SP zařízl v zatáčce snowboard a po lehkém pádu ztratila šanci na účast ve velkém finále.
Z mužské kvalifikace postoupili dva čeští reprezentanti. Michal Novotný vypadl ve čtvrtfinále, David Bakeš hned v úvodním osmifinále. Vítězem v Soči se stal rovněž poprvé v kariéře Rakušan Michael Hämmerle.

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.