Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála poprvé v kariéře závod Světového poháru

19.01.2014 11:36

Před olympiádou v Soči má Ester Ledecká skvělou formu, což ukázala i na Světovém poháru v Rakousku. Do závodu v paralelním obřím slalomu se česká snowboardistka kvalifikovala až jako pátá, přesto na konci slavila vítězství.
Snowboardistka Ester Ledecká dnes ve slovinské Rogle poprvé v kariéře vyhrála závod Světového poháru. V paralelním obřím slalomu navázala na druhé a třetí místo z minulých dílů v rakouském Bad Gasteinu.
"Vlastně mi to v té sérii závodů ani nedochází. Asi jsem opravdu dítě štěstěny," prohlásila po závodu Ledecká. "Každý den je jiný a ten můj dnešní byl vydařený, v cíli jsem měla pocit, že závod ještě nekončí, že si ještě něco sjedu. Jen trenér mi říkal, že už je konec, že jsem vyhrála. Skvělý pocit," řekla.
Ledecká má v olympijské sezoně skvělou formu. V dosavadních pěti závodech nebyla horší než šestá a je velkou adeptkou na medaili na hrách v Soči. Osmnáctiletá lyžařka a snowboardistka byla v italské Carrezze v prosinci šestá v paralelním obřím slalomu a pak pátá v paralelním slalomu.
V tomto týdnu se ještě pokoušela kvalifikovat do Soči také v alpských disciplínách. V Innerkremsu jela čtyři závody Evropského poháru - dva sjezdy, super-G a superkombinaci, v níž byla osmnáctá.
Do dnešního závodu se kvalifikovala z pátého místa, ale pak excelovala. Postupně porazila Němku Isabellu Laböckovou, Švýcarku Patrizii Kummerovou, s níž jednu jízdu prohrála, Rakušanku Inu Meschikovou a ve finále Japonku Tomoku Takeučiovou. S ní první jízdu o devět setin prohrála, ale v druhé jízdě byla lepší o více než šest sekund.

Zdroj: https://sport.ihned.cz/ostatni-sporty/c1-61580770-sowboardistka-ester-ledecka-vyhrala-poprve-v-kariere-zavod-svetoveho-poharu

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.