Snowboardové a lyžařské oblečení - kalhoty a bundy na lyže a snowboard

09.01.2013 09:07

Zimní sportovní oblečení - základ jsou kvalitní bundy a kalhoty

Pokud sháníte kvalitní oblečení na lyže nebo snowboard, pak už víte, na jaký druh sportu oblečení kupujete. To je dost zásadní. A to hned z několika důvodů. Prvním je fakt, že zimní oblečení obecně nejen jenom sportovní oblečení. Ne každý člověk, který potřebuja koupit oblečení na zimu skutečně sportuje, takže existuje i společenské zimní oblečení (wow, šok, ty kráso!). Nicméně nás, jak název webu napovídá, bude zajímat oblečení na konkrétní, výše uvedené sporty a to jsou lyže a snowboard. Přitom každý z těchto sportů klade na oblečení jiné nároky. Společný je jim základ, který zimní oblečení obecně definuje a to je kvalitní tepelná izolace. Konkrétní parametry a vlastnosti oblečení pak už ale určuje jejich použití. Snowboard vyžaduje zásadně jiné vlastnosti oblečení než lyže a to i lyže sjezdovky.

Zimní oblečení na sjezdovky, lyže a snowboard

Na každý uvedený příklad potřebujeme jiné zimní oblečení, protože každý uvedený sport vyžaduje jinou námahu a současně ohebnost a pružnost oblečení. Pak samozřejmě svojí roli hraje i úroveň, na které je ten kretý zimní sport provozován. Čím rekreačnější, tím větší důraz je u oblečení kladen na tepelnou izolaci. Jako příklad si vezměme oblečení na sjezdovky (myšleno lyže sjezdovky). Na rekreační úrovni vypadá tento sport tak, že jedinec přijede na úpatí sjezdovky, zde nasedne do lanovky, ta ho vytáhne na kopec, tady skočí do lyží, sjede kopec dolů a tak pořád dokola. Sem tam nějaké to prohnutí v zatáčce, ale celkově žádná velká námaha. Vedle toho například běžkové lyže, ale i snowboard vyžadují mnohem víc energie. Lyže bez námahy nejedou a snowboard se taky sám neřídí a neovládá.

Kalhoty a bundy na sjezdovky, lyže a snowboard

Oblečení na snowboard díky svému využití navíc vyžaduje specifický střih, který umožňuje volný pohyb a to především horní poloviny těla. Aby pak člověk na snowboardu nepůsobil jako mutant, jsou nejen bundy, ale i kalhoty na snowboard volného střihu. Oblečení na lyže je naopak vypasované. Důvodem je dobrá tepelná izolace oblečení přilnutého na tělo a současně malý odpor vzduchu. Oblečení na sjezdovy je pak asi nejtypičtější "civilní" zimní oblečení. Často bývá oblečení na sjezdovky zaměňováno s klasickým zimním sportovním oblečením. Ideální tak je vybírat kalhoty i bundy podle sportu, na který jsou určeny a to hlavně proto, aby bezvýhradně sloužily svému účelu.

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.