Spásou pro Ještěd jsou Pražané. Lyžaři z Liberce jeli radši do Krkonoš

09.04.2013 18:30

Lyžaři z Prahy zachraňují obří skiareál na Ještědu. Lidé z Liberce totiž mají o sjezdovky přímo za svými humny mizivý zájem. Na svazích pod Ještědem se během letošní zimy vystřídalo sto tisíc návštěvníků, místní lyžaři však mezi nimi byli v menšině. "Někteří lidé z Liberce jezdí dokonce čtyřicet kilometrů do Rokytnice," řekl ředitel Sportovní areálu Ještěd Jan Svatoš. "Když se bavím se známými z Hradce Králové, tak nám lyžařský areál hned za městem závidí. A nechápou, proč tam jezdí tak málo obyvatel Liberce."
Martin Hudec si letos zajezdil na Ještědu třikrát. "Záleželo hodně na počasí, ale ani jednou jsem neodcházel nespokojený," poznamenal. "Nejlíp jsem si zalyžoval paradoxně minulý týden. Svahy byly krásně zmrzlé a tvrdé."
Podle Svatoše si lidé spojují Ještěd se skandály, které se lyžování vůbec netýkají. "Říkají: Na Ještěd nikdy. Nebudeme podporovat politickou zlodějinu," prohlásil Svatoš. "Když jsem si procházel parkoviště, tak na nich stály tři čtvrtiny aut s pražskou nebo středočeskou značkou."

Zdroj: https://liberec.idnes.cz/skiareal-jested-zachranuji-prazane-du8-/liberec-zpravy.aspx?c=A130409_140117_liberec-zpravy_ddt

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.