Srážky na sjezdovkách vyjdou i na miliony. Češi proto častěji volí pojištění odpovědnosti

18.12.2012 09:30

Zimní sezona začíná a desítky tisíc Čechů se vydávají za lyžováním do Alp. Pojišťovny hlásí, že stále víc lidí si sjednává pojištění odpovědnosti. Zájem roste i o připojištění adrenalinových sportů. Až na miliony korun může vyjít chyba na sjezdovce. Srážka s jiným lyžařem a zranění vychází velmi draho. Z banální nehody bývají i dlouhé soudní spory.
Češi si takové nebezpečí uvědomují stále víc a pojišťovny hlásí, že roste množství pojištění odpovědnosti. "Pojištění odpovědnosti patří mezi připojištění, u nichž evidujeme v letošním roce vysoký nárůst poptávky klientů. Mohu potvrdit, že se klienti na toto připojištění velmi často informují a rovněž ho sjednávají," říká Jan Marek z České pojišťovny.
A že v poslední době zájem o "pojistku proti hlouposti" roste potvrzují i další. "Naši klienti si pojištění odpovědnosti sjednávají stále více a více. Nemalý podíl na tom mají právě lidé cestující do zahraničí za lyžováním a snowboardingem," říká Petr Milata z ČSOB Pojišťovny. Z nehod na sjezdovkách se přitom stává stále častěji spor o spoustu peněz. "Případů, kdy naši klienti platí za újmu někomu jinému, přibylo meziročně zhruba o pětinu," potvrzuje Vlastimil Divoký z Evropské cestovní pojišťovny, která má tuto službu zahrnutou v základním cestovním pojištění.
Podobně je tomu i v pojišťovně Allianz. "Každoročně se zvyšuje počet pojistných událostí z pojištění odpovědnosti. Například meziročně se jejich počet zvýšil až o 30 procent," doplňuje Václav Bálek z Allianz. Ze srážky jiného lyžaře se mohou náklady na ošetření a případně i trvalé následky vyšplhat až nad milion korun. Navíc riziko úrazu v zimě je podstatně vyšší než na letních dovolených. "Taková zlomená noha v Alpách, transport ze sjezdovky, převoz do nemocnice, léčení a případná repatriace může přijít až na 600 tisíc korun," dodává Divoký.

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.