Starosta zavezl sjezdovku slámou. Uklidí ji, až vlekaři zaplatí družce

30.12.2013 14:42

Na sjezdovce v areálu Bouřňák u Teplic se objevily balíky slámy, které mají zabránit spuštění vleků. Týden před Vánocemi je tam nechal navézt starosta Moldavy Jaroslav Pok, aby hájil zájmy firmy své družky. Žádá od provozovatele vleků dlužné peníze.
"Byl jsem s kolegou zrovna v horní části sjezdovky, když jsme uviděli traktor s návěsem a šest chlapů, kteří pokládali na zem balíky a betonové skruže. Vedle stál pan Pok a říkal jim, kam to mají umístit," popsal zaměstnanec společnosti Sport Centrum Bouřňák, která sjezdovky provozuje.
Moldavský starosta Pok to přiznává. "Je tady nějaká smlouva, ale oni nechtějí platit nájem. To přece nejde. Firmě dluží 400 tisíc korun," namítá Pok.
Spor se točí kolem pozemků u hotelu Bouřňák, které zasahují do míst, kde končí vleky a kde lyžaři sesedají a spouští se po svahu dolů. Při stavbě areálu za komunistického režimu si nikdo nelámal hlavu s tím, že některé pozemky patří Jednotě Teplice a jiné ČSTV. Ani po revoluci na pozemcích nevzniklo věcné břemeno, které by s provozem sjezdovky počítalo.
Předešlý majitel hotelu a pozemků umožnil Sport Centru Bouřnák užívat malou část luk za 200 tisíc korun za rok. V roce 2009 ale hotel s pozemky koupila firma Skimmer, jejíž spolumajitelkou je Pokova družka Iveta Boudišová. Firma hned zvedla cenu na 1,2 milionu korun.
"Dříve jsme také chodili na guláš za šest korun," komentuje navýšení ceny starosta Pok.

Zdroj: https://usti.idnes.cz/starosta-moldavy-pok-navezl-na-sjezdovku-bournak-baliky-slamy-p7u-/usti-zpravy.aspx?c=A131230_2016352_usti-zpravy_alh

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.