Střediska zasněžují, o víkendu se už začne lyžovat

28.11.2013 10:05

Lyžařské středisko Proskil v Branné na Šumpersku zahájí o víkendu v Jeseníkách jako první provoz. Lyžovat se má ale i v Krušných horách a Krkonoších.
„Původně jsem chtěl vleky spustit už minulý víkend. Počasí však nepřálo. Zasněžovat jsem začal teprve v pondělí. Momentálně mám na svahu deset až čtyřicet centimetrů sněhu. Určitě pojede jeden vlek, a když se zadaří, tak i lanovka,“ řekl Právu provozovatel střediska v Branné Rostislav Procházka s tím, že návštěvníci již budou moci využít i služeb loni nově postavené restaurace, která dosud fungovala jen příležitostně.
„Jedinou horší zprávou je to, že mírně zdražuji. Přistoupil jsem ale k tomu po pěti letech a nejedná se o dramatický nárůst. Například celodenní permanentka bude stát místo 350 korun 370,“ uvedl Procházka.
V ostatních areálech Jeseníků provoz zahájí nejdříve příští týden nebo ještě později. „Na sjezdovkách je nyní 25 centimetrů sněhu a samozřejmě jako ostatní intenzivně zasněžujeme. Podmínky jsou dobré, a tak věřím, že příští víkend provoz zahájíme.
Novinkou je, že už pojede i pátý vlek, který loni stál, protože jsme nestihli vyměnit lano. Fungovat začne i dětský koutek, kde rodiče se svými ratolestmi budou moci být celý den za pouhou padesátikorunu,“ prozradil majitel skiareálu v Petříkově František Kaštyl.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/320527-strediska-zasnezuji-o-vikendu-se-uz-zacne-lyzovat.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.