Stubai nebo Folgarida-Marilleva: Podívejte se, kde si nejlépe zalyžují rodiny s dětmi

18.09.2013 09:13

Francouzské středisko Valmeinier-Valloire, italská Folgarida-Marilleva nebo Stubaiský ledovec v sousedním Rakousku. To jsou tři z mnoha alpských lyžařských areálů, které jsou přívětivé pro rodiny s dětmi. Terén takových resortů by měl být nezáludný a veškeré zázemí byste měli mít na dosah. Důležité je i přívětivé klima a nabídka "pro špatné počasí".
Za rodinné lyžařské středisko se dnes považuje téměř každé. Musí. Rodiny s dětmi jsou velmi početnou lyžařskou klientelou a navíc děti si budou dobře pamatovat, kam jezdily jako malé – a pravděpodobně se tam budou i vracet. Dnes je již standardem vybavený výukový park na cvičné louce a přibývá i možností her přímo v areálu nebo hlídání dětí, pokud si rodiče chtějí zalyžovat nerušeně.
Vybrat ideální rodinné středisko přesto není legrace, protože nejrůznějších požadavků v závislosti na věku, dovednostech i představách dětí i rodičů je až až. Je tedy jasné, že každému bude vyhovovat něco jiného.
Zcela zásadní je, zda hledáme místo pro výuku malých dětí anebo spíš přehledný a pestrý lyžařský terén pro větší děti, které samy lyžují. Pokud již nejde jen o pokus, jestli se mrněti bude na lyžích vůbec líbit, rozhodně stojí za to zkoumat, jestli je v areálu dostatek sjezdovek vhodných pro mírně pokročilé – tedy hlavně modré, pokud možno i delší, aby se začátečník mohl rozkoukat i v „ostrém provozu“.
Velký vliv má i věk dítěte – tříleté děcko nebude bavit lyžovat celý den a bude určitě vyžadovat jiného zpestření programu než desetiletý školák. Pro nejmenší bývají občas k dispozici herny přímo na svahu, větším zas udělá radost třeba sáňkování, snowtubing nebo stále častější adrenalinové atrakce typu letu na zavěšeném laně. Obecně je tedy nutné zvážit i poměr lyžařského a nelyžařského vyžití, které daná destinace nabízí.

Zdroj: https://life.ihned.cz/cestovani/c1-60768840-stubai-nebo-folgarida-marilleva-podivejte-se-kde-si-nejlepe-zalyzuji-rodiny-s-detmi

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.