Šumavu poprvé posypal sníh, místo vichřice vidělo Česko blesky

03.11.2013 20:00

Šumavu v neděli poprášil první sníh letošní zimy, který se ovšem na zemi dlouho neudrží. Předchozí varování meteorologů před vichřicemi se však nevyplnilo, a sever Čech tak potrápily jen občasné bouřky. V následujících dnech bychom se pak výraznějšího sněžení dočkat neměli.
"Dosud jsme sníh zaznamenali před několika týdny jen v Krkonoších na Sněžce. Pro Šumavu je to tedy vůbec první sníh tento podzim. Sněhová pokrývka je ale nevýrazná a neudrží se," řekl iDNES.cz mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák a dodal, že se sněžením v následujících dnech příliš nepočítá.
Podle předpovědí by totiž mělo převažovat teplé jihozápadní proudění, předpověď ČHMÚ počítá s pondělními maximálními teplotami vzduchu 7 až 11 stupňů Celsia, na horách ve výšce 1 000 metrů kolem 5 stupňů. "Poprašek sněhu se tak může vyskytnout jen na několik desítek minut v rámci krátkodobých vln ochlazení v nejvyšších polohách," dodal Dvořák.
Meteorologové v neděli varovali také před možným výskytem vichřic (více o varování zde). Ty se však nakonec Česku vyhnuly. Nejsilnější vítr byl zaznamenán na Sněžce, kde dosáhl hodnoty 18 metrů za sekundu. Hodnoty pro vichřici zde pak vítr přesáhl jen v nárazech, ty v jednu hodinu odpoledne dosáhly až 30 metrů za sekundu, tedy 108 km/h.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/snih-na-sumave-a-bourky-na-severu-cech-dw7-/domaci.aspx?c=A131103_191906_domaci_ert

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.