Tatry letos dostanou další novou lanovku i sjezdovky za miliardy

23.05.2013 08:54

Společnost Tatry mountain resort bude pokračovat v modernizaci tatranských lanovek. Ještě letos bude vyměněna lanovka Start - Skalnaté pleso ve středisku Tatranská Lomnica. Současná 4místní lanovka je už nevhodná do povětrnostních podmínek. Nahradí ji 15místní kabinka, která funguje i na Chopku – Jih, a je velmi odolná ve větru.
Lyžaři si kromě nové lanovky budou užívat i sjezdovky ve středisku Tatranská Lomnica. Trať "Esíčka" dostane zasněžování a zábrany, sjezdovka "Bukova hora 2" zasněžování. Obnovena bude původní sjezdovka "Generál 2". V Nízkých Tatrách pak bude napojena sjezdovka "Turistická" na sjezdovku ve směru na Lúčky. Doplní ji i nová 6sedačková lanovka na severní straně Chopku.
"Rotunda na Chopku bude ikonickou stavbou roku, tvarově velmi podobná té původní," uvedl šéf TMR Bohuš Hlavatý. V horní části rotundy nabídne střešní terasa překrásný výhled na Západní Tatry a Horehronie. Ve střední části budovy přibudou čtyři apartmány podobné jako na Lomnickém štítu s úžasným výhledem na okolní scenérii," doplnil Hlavatý.
Na místě zároveň vznikne nový nástupní bod do střediska s pokladnami, půjčovnou a občerstvením na svahu.
V Jasné vznikne také kongresový sál s kapacitou 350 míst v hotelu Grand, šest nových horských chat na Zahrádkách v Nízkých Tatrách. Na Sklanatém plese ve Vysokých Tatrách pak bude rozšířeno gastrozařízení. Hotel Srdiečko v Nízkých Tatrách přebuduje vstupní část recepce, lobby bar a wellness. V areálu Tatralandie vyroste adrenalinová atrakce Superfly – simulace volného pádu.
Počet návštěvníků ve středisku Jasná Nízké Tatry, kam zejména směřovaly investice v minulých letech, se loni zvýšil o 105 tisíc návštěvníků.

Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/nove-lanovky-a-sjezdovky-v-tatrach-dtr-/kolem-sveta.aspx?c=A130522_210259_kolem-sveta_skr

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.