Téměř polovina lyžařských středisek zdraží. Ceny skipasů stoupnou až o deset procent

11.11.2015 13:20
Velká část skiareálů v zimní sezoně zdraží skipasy, v průměru o čtyři procenta, v největších střediscích půjde ale až o desetiprocentní navýšení ceny.
Průměrná cena skipasu stoupne na 560 korun pro dospělého.
Horská střediska mají za sebou úspěšnou letní sezonu.
Zhruba 40 procent tuzemských lyžařských středisek v zimní sezoně zvýší ceny skipasů, v průměru o čtyři procenta. Největších 35 skiareálů zdraží v průměru o deset procent. Průměrná cena jednodenního skipasu stoupne na 560 korun pro dospělého a 390 korun pro dítě. Vyplývá to z údajů Asociace horských středisek (AHS). Horská střediska také mají za sebou úspěšnou letní sezonu, celkově se počet návštěvníků proti loňsku zvýšil o 15 procent.
Například v Krkonoších, kde skiareály investovaly přes půl miliardy korun, si lyžaři připlatí. Skipasy v SkiResortu Černá hora - Pec v hlavní sezoně zdraží o 40 korun na 690 korun, v nově zavedené top sezoně o Vánocích a v únoru budou stát 750 korun. Ve Špindlerově Mlýně jednodenní skipas v hlavní sezoně zdraží o 100 korun na 850 korun. Cena při nákupu přes internet v systému věrnostního klubu Gopass bude 790 korun místo loňských 695 korun.
Investice do zimní infrastruktury před zimní sezonou přesáhly celkem jednu miliardu korun. Největší investice představovala výstavba nových lanových drah a sjezdových tratí. Většina areálů napříč republikou posílila a modernizovala systémy umělého zasněžování. Skiareály také rozšířily snowparky, převážně o jednoduché zábavné linie pro začátečníky. Dochází i k dalšímu rozvoji dětských parků oddělených od sjezdovek.
Podle analýzy KPMG pro agenturu CzechTourism tvořili v loňské hlavní lyžařské sezoně 89 procent turistů a 84 procent jednodenních návštěvníků hor Češi. U obou skupin jsou nejpopulárnější Krkonoše. V průměru však stráví v tuzemském horském středisku více nocí zahraniční návštěvníci, a to 3,3 noci. V případě Čechů jsou to v průměru 2,8 noci. Téměř polovina zahraničních návštěvníků hor přijíždí z Polska, třetina je z Německa.
O 15 procent vyšší návštěvnost než v loňském roce zaznamenala česká horská střediska během letošního léta. "To nebyla jediná dobrá zpráva. Provozovatelé si pochvalovali také to, že turisté jezdili více i mimo hlavní sezonu, tedy na jaře a na podzim," uvedl výkonný ředitel AHS Libor Knot. Letní provoz mají z větších zimních středisek zhruba dvě třetiny z nich.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.