Törggelen, jihotyrolské páté roční období

13.11.2013 08:55

Jižní Tyrolsko se chlubí, že nemá jen čtyři roční období, ale pět. Spolu se zlátnoucím listím přichází do alpských údolí a vysokohorských salaší ještě Törggelen – sezona vína a jedlých kaštanů, vtěsnaná mezi podzim a zimu.
Na východním horizontu se tyčí masiv Dolomit s magickou horou Sass Rigais, kterou v pěti letech poprvé zdolal se svými rodiči nejslavnější horolezec současnosti Reinhold Messner. Na vinicích ještě stále visí těžké hrozny. Poslední červená jablka opouští na valnících sady… a my vyrážíme do hor vyzkoušet, jak "chutná" Törggelen.
Vlídné podzimní slunce spolu s lehkým vánkem svléká ze zlatočerveného hávu vysoké stromy alejí kolem naší cesty. Ve větvích i na zemi mezi zlatavým listím se šklebí polorozevřené pichlavé slupky, ukrývající kaštanovou pochoutku. Nedbaje na bodliny, rozevíráme bodající schránky a cpeme si do kapes jejich obsah, abychom po návratu domů mohli dát svým rodinám okusit toto tradiční prosté jídlo Jihotyroláků.

Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/kastanova-stezka-torggelen-a-tyrolsko-dyd-/kolem-sveta.aspx?c=A131112_102609_kolem-sveta_tom

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.