Třetina skiareálů letos mírně zdraží, většina ceny ponechá

04.11.2014 13:41
Polovina skiareálů na tuzemských horách v letošní zimní sezóně ponechá ceny na loňské úrovni. 36 procent středisek ale chystá zdražení. Nejvíce, v průměru 11 korun si lidé připlatí za dětské skipasy. Horská střediska investovala stovky milionů do zasněžování nebo rozšiřování sjezdovek.
Snížit ceny plánuje 14 procent areálů, uvedla na tiskové konferenci Asociace horských středisek České republiky (AHS). 
Průměrná cena jednodenní permanentky ve 28 velkých českých skiareálech tak pro dospělého stoupne v zimní sezóně z 550 na 556 korun. Dětský skipas vyjde v nadcházející sezóně v průměru na 387 Kč oproti 376 korunám loni.
Nejslavnější lyžařské středisko Špindlerův Mlýn ceny ponechá na loňské úrovni. Nutno ale říci, že před loňskou zimou areál zdražil výrazně, zejména v nejrušnějším období mezi svátky.
Letos chce naopak návštěvníky pohladit slevami alespoň v případě, že si skipasy koupíte přes nových internetový obchod Gopass.cz. Celodenní lyžování v hlavní sezóně pro dospělého na webu stojí 695 korun, zatímco na pokladně zaplatíte 750, ve špindlerovské super sezóně, tedy mezi svátky od Vánoc do začátku ledna, stojí lyžování nadále 850 korun, při nákupu přes webovou službu pak 795. Na elektronické skipasy navíc chtějí provozovatelé areálu nabalovat ještě slevy na služby a doplňkové zboží.
„Máme pro návštěvníky celou řadu novinek. Přibylo zázemí a hlavně nový systém zasěžování. Investice budou pokračovat i v dalších letech, přibudou další sjezdovky, vleky i lanovky,“ říká šéf tamního areálu Čeněk Jílek.
 

Nové sjezdovky

Velké lyžařské areály se zaměřily po uplynulé sezoně na modernizaci zasněžovacích systémů, zázemí pro lyžaře nebo úpravu zákaznických systémů pro prodej skipasů.
„Nejvíce prostředků směřovali provozovatelé středisek do modernizace a rozšiřování sjezdovek. Vyrostly další kilometry tratí a nové lanovky, lyžaři se také dočkají rozšířených možností ve snowparcích,“ uvedl výkonný ředitel AHS Libor Knot. Například Skiareál Klínovec investoval do nové sjezdovky a lanovky okolo 250 milionů korun, Špindlerův Mlýn stála modernizace 100 milionů korun. Skiresort Černá hora - Pec nově vybavil šest sjezdovek o délce 4,5 km technologií umělého zasněžování.
Většina velkých provozovatelů skiareálů v Česku ponechá stejné ceny skipasů jako loni. „V případě jednodenních skipasů se celá polovina z těchto skiareálů rozhodla ponechat ceny na stejné úrovni jako v loňském roce. Čtyři skiareály nabídnou celodenní skipasy dokonce levněji,“ dodal Knot. Ceny jednodenních skipasů se podle něj v průměru zvýší méně, než je odhadovaná míra inflace pro letošní rok.
Na jednu permanentku bude letos v zimě možné lyžovat v 19 tuzemských lyžařských areálech, mimo jiné ve Špindlerově Mlýně, SkiResortu Černá hora - Pec či na Klínovci. Počítá s tím projekt společného celosezonního skipasu Czech Skipass. Cena skipasu pro dospělého činí 11 tisíc korun. (více čtěte zde)
 
V Česku je lyžařům k dispozici 156 kilometrů sjezdovek, 26 lanovek a 118 vleků. Jednotlivé areály nabízejí sezonní jízdné levnější, například permanentka pro dospělého ve Špindlerově Mlýně stojí 9500 korun, na Klínovci 8500 Kč a na šumavském Špičáku 6590 korun, uvádějí na svých webech provozovatelé středisek. Jednotná jízdenka pro 19 areálů ale poskytuje širší nabídku.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.