Tuhé mrazy na Vánoce nehrozí, předpovídají meteorologové

23.11.2013 18:47

V dlouhodobém výhledu meteorologové neočekávají velké teplotní výkyvy žádným směrem. Období příštích čtyř týdnů od 25. listopadu do 22. prosince 2013 bude podle nich teplotně a srážkově normální až podnormální. V neděli se o něco ochladí.
„Předpokládáme, že počasí bude odpovídat dlouhodobým průměrům s přechodným výraznějším ochlazením pod bod mrazu jak na samém začátku období, tak i v prosinci,” uvedl Český hydrometeorologický ústav.
Dlouhodobý výhled neumí předpovědět konkrétní teploty, jde spíše o obecné trendy počasí. V nejbližších dnech se ale nepochybně ochladí.
„Od severu přejde během neděle přes naše území studená fronta a za ní k nám bude proudit po přední straně tlakové výše se středem nad Velkou Británií studený vzduch arktického původu. Od středy se severní proudění změní na
severozápadní a v něm budou přes střední Evropu k jihovýchodu přecházet
jednotlivé frontální systémy,” upřesnili meteorologové.
V neděli má být zataženo až oblačno, na horách místy, jinde ojediněle slabý déšť nebo mrholení a v polohách nad 900 m bude sněžit. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty budou 3 až 7 °C, na jihovýchodě Moravy až 9 °C.

Zdroj: https://www.novinky.cz/vanoce/320126-tuhe-mrazy-na-vanoce-nehrozi-predpovidaji-meteorologove.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.