Túra Ötztalskými Alpami, kde našli mumii pravěkého sběrače

06.05.2013 16:12

Stojím mezi alpskými hřebeny ve výšce přes tři tisíce metrů nad mořem, všude kolem mě vysoké kopce a zaledněná sedla. Ten Ötzi musel být blázen, napadá mě. Co mohlo donutit pravěkého lovce, kterého tu našli zavražděného, vydat se právě sem?
Rakouské Ötztalské Alpy jsou nádherné vysoké zaledněné hory na pomezí Rakouska a Itálie. Milovníkům hor nabízejí trasy na nenáročnou vysokohorskou turistiku i náročné lezecké výstupy na nejvyšší zaledněné vrcholy.
Když jsme se tu toulali naposledy před třemi lety, zastihla nás uprostřed léta sněhová bouře a cesta do sedla Hauslabjoch (3 279 m) byla na několik dní jen těžko průchozí. Rozhodli jsme se, že se sem ještě jednou vrátíme.
Tentokrát jsme jako výchozí bod zvolili malou italskou osadu Kurzras. Na parkovišti ve výšce 2 010 metrů přebalujeme batohy a po pohodlné cestě v serpentinách stoupáme k chatě Schöne Aussicht (2 842 m). Večer lehce sněží a i ráno je počasí všelijaké. Fouká a občas drobně sněží. Cesta od chaty klesá ke stanici lanovky a pak po sjezdovce stoupá k dolní stanici vleků na ledovci.

Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/vystup-na-weisskugel-v-otztalskych-alpach-f2g-/kolem-sveta.aspx?c=A130504_190634_kolem-sveta_SKR

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.