Týden parku na Letné: Přes 133 tisíc návštěvníků a tající sníh

13.02.2014 21:32

Od minulého čtvrtka mohou nejen Pražané navštívit kontroverzní sportovní park na Letné, kde Český olympijský výbor připravil jak místo pro sportování, tak například velkoplošné obrazovky s přenosy. Detailní podmínky financování ale stále neprozradil.
Ledovým plochám a běžkařským tratím na pražské Letné téměř jarní teploty příliš nepřejí. Přesto se organizátorům olympijského parku daří udržet atrakce v provozu a především přitáhnout návštěvníky.
Od minulého čtvrtka, kdy se park otevřel, do středy do něj zavítalo 133 tisíc lidí. Původní odhady pořadatelů původně mluvily o deseti tisících lidí každý den.
Čísla z Letné ale navyšují i základní a mateřské školy, které do parku vodí celé třídy. Samotní organizátoři pak každý všední den přivezou sedm autobusů s dětmi z celé České republiky. Ty si výlet vysloužily úspěchem v projektu Moje olympiáda.
Teploty vysoko nad nulou ale zhoršují podmínky ke sportu. Ledové plochy se daří udržovat jen díky speciálnímu chladícímu systému a sníh už je jen ve vyhrazených místech pro běžkaře nebo na bobování. Zbytek ploch pokrývá mokré bláto. "V posledních nocích, kdy teploty klesly pod mínus dva stupně jsme mohli pustit sněžná děla a vyrobit další zásoby sněhu pro běžeckou trať i snowpark," brání podmínky Zuzana Kalátová z tiskového oddělení Českého olympijského výboru.
Právě teplé počasí může kvůli náročnějšímu systému chlazení ještě celý projekt mírně prodražit. Prozatím ale organizátoři odhadují náklady na 66 milionů korun. Tři čtvrtiny z nich by měly zaplatit sponzoři. Který z nich jakou část ale Český olympijský výbor říct nechce. Neprozradil ani, zda už má všechny peníze na účtě.
Jasné ale už je, že místo původních 25 milionů korun od ministerstva školství půjde na Letnou pouze 15 milionů. Oproti původním předpokladům, že celý projekt vyjde až na osmdesát milionů korun, jsou náklady nižší, a proto zbylé peníze půjdou na propagaci a podporu sportovců do Ruska. Další více než tři miliony zaplatí ministerstvo průmyslu a obchodu.
Nový ministr školství Marcel Chládek už avizoval, že po olympijském výboru bude požadovat, aby řádně doložil efektivitu všech vynaložených prostředků. "Samozřejmě budu chtít vidět, tak jako u všech ostatních projektů doložení financování," uvedl Chládek s tím, že peníze už byly schváleny a odeslány ještě před jeho příchodem do úřadu. "Závěrečné vyúčtování by mělo být u každé takovéto akce," dodal.

Zdroj: https://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-61700450-tyden-parku-na-letne-pres-133-tisic-navstevniku-a-tajici-snih

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.