U Erlebachovy boudy nad Špindlem je moderní kaple a kamenný betlém

23.08.2013 10:53

V těsné blízkosti Erlebachovy boudy nad Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších byla z iniciativy manželů Tomáškových vybudována a vysvěcena kaplička sv. Františka z Assisi. Má prosklenou zvoničku, v ní zvonek Anežka vyrobený v dílně Marie Tomáškové Ditrichové v Brodku u Přerova. V průčelí uvidíte bronzovou sochu sv. Františka od Mariána Grolmuse ulitou ve slavné kremnické dílně.
Svatý František, tvůrce prvního živého betléma, ochránce chudých, přítel zvířat, odpůrce násilí a jeden z nejoblíbenějších světců vůbec, byl prohlášen i patronem ekologů a všech, kterým záleží na vztahu k přírodě.
Moderní jednoduchá a velmi působivá kaple z rovnaného zdiva z místního kamene s dřevěnou konstrukcí krovů, štípaným šindelem se vyjímá velikostí a tvarem. Stojí na krásném místě pod Malým Šišákem. Vychází z podoby tradičních staveb tak, jak je známe z Krkonoš.
Architektkou objektu je Zuzana Sceránková, projektantem Martin Havlíček. Kamenické práce provedla firma Stanislava Farského, práce se dřevem firma Jaroslava Jindříška. Kaple uprostřed působivé krkonošské přírody je cílem mnoha poutníků a konají se tu mše svaté.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/tipy-na-vylety/310988-u-erlebachovy-boudy-nad-spindlem-je-moderni-kaple-a-kamenny-betlem.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.