Ukliďte slámu ze sjezdovky, nařídil úřad. Soud stejnou žádost zamítl

23.01.2014 17:14

Právní spor mezi vlekaři ze Sport Centra Bouřňák u Teplic a majiteli pozemků, kteří nechali navézt na část sjezdovky balíky slámy a betonové skruže, zatím dopadl nerozhodně. Duchcovská radnice nařídila, že zábrany mají zmizet. Teplický soud ale stejnou žádost zamítl.
"Městský úřad v Duchcově ukládá firmě Skimmer a JI Consulting, aby věc uvedli do pokojného stavu před svým zásahem 19. prosince a umožnili provozování vleku, včetně zasněžování. Do tří dnů musí na své náklady odstranit balíky slámy a betonové skruže," tlumočil ředitel Sport Centra Bouřňák Pavel Tetřev rozhodnutí úřadu.
Obě firmy jsou spojené s partnerkou moldavského starosty Jaroslava Poka, který v prosinci nechal balíky a skruže navézt, aby zabránil v provozu vleků. Důvodem bylo, že vlekaři dluží firmě jeho družky 400 tisíc korun za pronájem části pozemků, které zasahují do sjezdovek.
Tetřev namítá, že nájemní smlouva má řadu chyb a je neplatná. Proto se s žádostí o odstranění zábran obrátil i na teplický soud. Ten ji ale narozdíl od duchcovského úřadu zamítl.
"Musíme se s právníky poradit, co má větší váhu. Zda radnice, nebo soud," poznamenal Tetřev.
Mezitím správci skiareálu začali na Bouřňáku zasněžovat takzvané Údolíčko, aby příští týden mohly lyžovat alespoň děti.

Zdroj: https://usti.idnes.cz/spor-o-baliky-slamy-na-sjezdovce-na-bournaku-fme-/usti-zpravy.aspx?c=A140123_2025484_usti-zpravy_alh

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.