Utržená lanovka neměla povolení. Majiteli hrozí pokuta až 10 milionů

01.12.2013 10:55

ŠPINDLERŮV MLÝN - Nákladní lanovka, u které se v pátek přetrhlo lano, což mělo za následek smrt osmatřicetiletého muže a zranění dvou dětí a žen, byla provozována bez úředního povolení. Majiteli zařízení tak hrozí pokuta až do výše deseti milionů korun. Klíčové pro posouzení bude, zda nákladní lanovka má zákonem dané parametry lanové dráhy.
V pátek večer se přetrhlo lano u nákladní lanovky, ve které proti předpisům cestovala pětičlenná rodina. Ta chtěla strávit víkend na krkonošské chatě Bumbálka v osadě Přední Labská na půl cesty mezi Vrchlabím s Špindlerovým Mlýnem. Osmatřicetiletý otec rodiny zemřel a čtyři lidé, mezi nimiž byly dvě děti, se zranili. Nákladní lanovka měla pomáhat v zásobování chaty Bumbálka, její majitel lanovku v osudný večer podle policejního mluvčího Udo Ertnera obsluhoval.
Nákladní lanovka byla navíc s největší pravděpodobností provozována bez úředního povolení. „Jediné, co mohu v tento okamžik na 99.99 procenta říct, že to není lanovka s úředním povolením městského úřadu ve Špindlerově Mlýně. Počet povolení na lanovky ve Špindlerově Mlýně je pět a tahle tam není,“ řekl pro server Lidovky.cz náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera. Pokud se podezření prokáže, hrozí majiteli lanovky pokuta do výše až deseti milionů korun.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/utrzena-lanovka-nemela-povoleni-majiteli-hrozi-pokuta-az-10-milionu-1fh-/zpravy-domov.aspx?c=A131130_170926_ln_domov_jzl#utm_source=idnes&utm_medium=text&utm_campaign=sph

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.