V italském Trentinu se otevřelo Muzeum Muse a v horách zněly Tóny Dolomit

02.08.2013 13:21

Hudbu burácející mezi štíty Dolomit nebo třeba pohled na ničivou vlnu Tsunami z roku 2004 na obrovském glóbu zavěšeném uprostřed rozlehlého prostoru. To vše mohou zažít návštěvníci italské provincie Trentino. V prvním případě až do konce srpna během festivalu Tóny Dolomit, ve druhém při návštěvě nového muzea Muse v Trentu. To otevřelo v sobotu 27. července.
Muzeum, které zabírá plochu 12 tisíc metrů čtverečných, je dílem slavného italského architekta Renza Piana. Ten je spoluautorem kdysi kontroverzního projektu Centre Georges Pompidou v Paříži (1972 až 1977).
Muse v Trentu, hlavním městě severoitalské provincie Trentino, je impozantní stavba, kde hlavní roli hraje světlo. Svým vnějším profilem s obrovskými skleněnými plochami připomíná Muse hory, které ho obklopují, v interiéru se doplňují pevné stěny s otevřeným prostorem, který ohraničují galerie jednotlivých poschodí.
Prohlídka začíná v nejvyšším patře, na ledovci a končí dole v údolí. Vertikální příběh, který Muse nabízí, tak vypráví i o změně vysokohorských ekosystémů. V jednotlivých patrech se mění i zvířena zavěšená na lanech uprostřed muzea.
Návštěvníci mohou při návštěvě zapojit doslova všechny své smysly – dotknou se ledovce, projdou se tropickým skleníkem, zaposlouchají se do zvuků lesa. Samozřejmě nechybí ani promítací plátna a tiskoviny ve 3D.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/309149-v-italskem-trentinu-se-otevrelo-muzeum-muse-a-v-horach-znely-tony-dolomit.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.