V Nízkých Tatrách vyhořel velký hotel, nejméně jeden člověk zemřel

06.10.2015 09:12
Jeden člověk zemřel a dalších sedm lidí se zranilo při rozsáhlém požáru hotelu Junior v lyžařském středisku Jasná v Nízkých Tatrách na Slovensku. Hasiči z budovy evakuovali přes 130 lidí.
Požár vypukl dnes časně ráno a oheň pak zasáhl celou sedmipodlažní stavbu.Při požáru zemřel jeden z hostů, který byl v hotelu ubytovaný. Na místě zasahuje čtyřicet hasičů z Liptovského Mikuláše, Liptovského Hrádku, Rožomberka, Dolného Kubína, Tvrdošína i z Žiliny a Popradu.
„Z objektu bylo evakuováno více než 130 osob, přičemž dvě osoby byly evakuovány pomocí výškové techniky,“ řekla webu SME.sk mluvčí místních hasičů Miroslava Ondrichová. Splodinami se nadýchalo několik lidí včetně jednoho dítěte.
„Příčinu vzniku požáru bude zjišťovat skupina expertů. Na místě zasahuje i záchranná zdravotní služba a policie. Povolali jsme i elektrikáře a plynaře. Hasiči požár stále hasí,“ doplnila Ondrichová.
Velký tříhvězdičkový hotel stojí přímo u lanovek v lyžařském středisku Jasná pod Chopkom. Má 70 dvoulůžkových pokojů, 10 mezonetových čtyřlůžkových apartmánů a wellnes centrum s bazénem.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.