Ve francouzských Alpách vykolejil vlak s turisty, zahynuly dvě ženy

09.02.2014 19:33

Na jihovýchodě Francie vykolejil výletní vlak s turisty spojující Nice s francouzskými Alpami. Podle informací záchranářů si nehoda vyžádala dvě mrtvé ženy a několik zraněných. Informoval o tom server Nice-Matin.
Nehoda se stala kolem 11:00 SEČ na lince mezi Nice a Digne-les-Bains. Jeden člověk utrpěl těžké zranění a dalších devět lidí bylo zraněno lehce. Ve vlaku podle agentury AFP cestovalo celkem 34 pasažérů.
"Jednou z usmrcených je turistka z Anglie a druhou je žena z Ruska. Informace však ještě není oficiálně potvrzena," řekl krátce po nehodě starosta Annot Jean Ballester deníku Le Figaro. Úmrtí ruské ženy už úřady potvrdily.
Příčinou vykolejení vlaku bylo sesunutí balvanu o velikosti automobilu, jenž zablokoval koleje. Vlak měl dva vagony. Jeden z nich po nárazu do balvanu vykolejil a zřítil se z prudkého srázu, kde ho zadržely stromy. Druhý vagon rovněž vyjel z kolejí, ale zůstal ve vzpřímené poloze.
Na místo nehody byly okamžitě vyslány tři týmy záchranářů. Celkem se záchranné operace zůčastnilo 110 hasičů, 32 vozidel a dvě helikoptéry, uvedl server Le Figaro. Evakuaci pasažérů komplikovalo vydatné sněžení.
Úřady vyhlásily vysoký stupeň pohotovosti, který se vydává při smrtelných neštěstích. Většina cestujících byla převezena do Annot, někteří se mohli vrátit domů. Několik lidí bylo nutné z vagonu vyprostit.
V oblasti se po několik dní střídá déšť se sněhem a podle francouzských sdělovacích prostředků se kámen mohl uvolnit právě kvůli často se střídajícímu odtávání a mrznutí.
Výletní vlak spojuje pobřeží s Dignes-les-Bains vzdálené asi 150 kilometrů od Nice. Horskou trasu, považovanou za jednu z nejzajímavějších ve Francii, zahrnující 25 tunelů a třicítku mostů a viaduktů, urazí obvykle za tři hodiny. Provozovatelem nejsou dráhy, ale místní dopravní správa departmentu Provence-Alpes-Côtes-d'Azur. V lednu provozovatel kvůli nejisté bezpečnostní situaci provoz na trati přerušil.
Za posledních šest měsíců je to ve Francii už druhá nehoda vlaku s fatálními následky. V červenci 2013 zahynulo při vykolejení vlaku jižně od Paříže sedm cestujících.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/v-alpach-vykolejil-vlak-s-turisty-zahynuli-nejmene-dva-lide-pqd-/zahranicni.aspx?c=A140208_133230_zahranicni_aha

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.