Ve Špindlu se už lyžuje. Na Pláně jede nová lanovka, skipasy zdražily

12.12.2015 20:22
Ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku začala v sobotu lyžařská sezona. Provozovatel areálu přes léto investoval do nové lanovky, úpravy nástupního prostoru, dolní stanice a zasněžování zhruba 210 milionů korun. Lyžaři proto musí počítat i se zdražením skipasů.
Lyžaři mohou zatím jezdit jen na modré sjezdovce, celodenní skipas zde stojí 190 korun při nákupu přes e-shop, v pokladně pak 250 korun.
Součástí tradičního zahájení sezony bylo letos i otevření ledária. V klimatizovaném stanu je umístěná socha Karla IV., jeho manželek a také některých pražských památek. Ledárium má být otevřené celou zimní sezonu až do konce března.
Sportovce bude na Pláně vozit nová lanovka. Přepravní zařízení je dlouhé zhruba 1 579 metrů, za hodinu dokáže přepravit 2 400 lyžařů. Nahradí původní čtyřsedačkovou lanovku z roku 1992.
Kvůli investicím musí lyžaři počítat i se zdražením skipasů. Jednodenní skipas v hlavní sezoně zdraží o stovku korun na 850 korun. Cena při nákupu přes internet v systému věrnostního klubu Gopass bude 790 korun místo loňských 695 korun.
Ve vedlejších částech sezony do 24. prosince a od 15. března bude skipas na pokladnách stát 730 korun, při online nákupu bude za 690 korun. Celosezonní skipas koupený přes Gopass bude za 9 500 korun.
Lyžaři mohou v Krkonoších kromě Špindlerova Mlýna lyžovat i na několika dalších sjezdových tratích. Například na Černé hoře začala lyžařská sezona 27. listopadu, kdy vlekaři otevřeli 1,4 kilometru dlouhou sjezdovku podél vleku Anděl na vrcholu hory. Lyžovat je možné také v Peci pod Sněžkou a na Horní Malé Úpě.
 

 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.