Ve švýcarském Zermattu zůstává do konce května otevřena skoro polovina sjezdovek

22.04.2013 15:31
Švýcarský Zermatt, jednom z nejkrásnějších lyžařských středisek na světě, pomalu končí zimní sezona. Město, které proslavily krásné výhledy na magický Matterhorn, se pomalu připravuje na léto. I když ne tak úplně. Až do konce května zůstává otevřena skoro polovina z 360 kilometrů sjezdovek.

Obchody vyprodávají zimní oblečení, ve výlohách ho nahradily letní modely. Odpolední teploty se šplhají ke dvacítce a centrum města už není přecpané lyžaři. Na některých střechách ještě sice začátkem týdne ležely zbytky sněhu, všude už pomalu začínají vonět okolní lesy. A na lyžařských tratích klidně potkáte motýla.

Až do konce května zůstává v Zermattu otevřená skoro polovina z 360 kilometrů sjezdovek oblasti Matterhorn ski paradise (pro znalé – od Schwarzsee nahoru), s italskou stranou bude propojený do 5. května. I když meteorologové slibují na konec týdne další sněžení.

I pak je ovšem v provozu ledovec pod Klein Matterhornem, ten zůstává otevřený celoročně. Například loni v srpnu tu byl trénovat český sjezdař Ondřej Bank.

Zdroj: https://life.ihned.cz/cestovani/c1-59723130-ve-svycarskem-zermattu-zustava-do-konce-kvetna-otevrena-skoro-polovina-sjezdovek

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.