Ve Vysokých Tatrách mizí řetězy, které pomáhají turistům při výstupech

15.08.2013 18:12

Slovenští horští záchranáři jsou v šoku. Z nejnáročnějších turistických chodníků mizí řetězy, které mají pomáhat turistům při výstupu.
Nejdřív zmizely řetězy na Gerlachovském štítu, pak v dolině nad Chatou u Zeleného plesa (Chata pri Zelenom plese) a nyní také na Lomnickém štítu. „Zmizely řetězy v délce 20 až 25 metrů na nejstrmějším místě,“ uvedl pro televizi Markíza jeden ze zaměstnanců observatoria na Lomnickém štítě.
Pro pracovníky observatoria jsou řetězy navíc jedinou únikovou cestou v případě, že nefunguje lanovka. Horští záchranáři vyslovili domněnku, že řetězy musel ukrást někdo, kdo je zvyklý pohybovat se ve vysokohorském terénu a musel mít u sebe velké nůžky na kov, kterými řetězy odstřihl.
Záchranáři se obávají, že nyní bude v horách docházet ještě k většímu počtu vážných úrazů, než doposud. Objevily se spekulace, že za odstraněním řetězů je konkurenční boj mezi legálními a nelegálními horskými vůdci. Spolek tatranských horských vůdců to však rezolutně odmítá.

Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/310637-ve-vysokych-tatrach-mizi-retezy-ktere-pomahaji-turistum-pri-vystupech.html

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.