Vemte snowboard a vyražte na hory, vyzvala Pančochová čtenáře iDNES.cz

14.02.2014 16:26

Premiérovou medaili ze zimních olympijských her už snowboardistka Šárka Pančochová nepřiveze. Může ji ale hřát krásné páté místo ze slopestylu a 16. příčka z U-rampy. Ještě před odjezdem ze Soči si Pančochová našla čas na čtenáře portálu iDNES.cz, kterým odpovídala v online rozhovoru. Prozradila kupříkladu to, v čem tkví největší kouzlo snowboardingu.
"Já jsem začala, když mi bylo 11, ale snowboarding není o věku, ale o tom pocitu z jezdění. A o ten bych nechtěla nikoho připravit. Takže vem snowboard a vyraž na hory," vyzvala Pančochová čtenáře Jiřího Procházku, jenž se ptal na to, kdy by člověk měl začít s freestyle snowboardingem.
V on-line rozhovoru se třiadvacetiletá rodačka z Uherského Hradiště vrátila i k hrůzostrašně vypadajícímu pádu ve slopestylu, kde patřila ke spolufavoritkám. "Jak jsem se probudila, tak jsem věděla, že mi nic není. A už jsem jenom řešila, jak sjedu dolů," uvedla.
Nešťastný pád se stal v druhé finálové jízdě a Pančochová nakonec klesla na páté místo. Řada odborníků na tuto disciplínu se shodla, že ji o medaili připravili rozhodčí. "Byli neprofesionální. To by se stávat nemělo," řekl Martin Černík.
Krátce po závodu ve slopestylu ho ale určitě mnohem víc zajímal zdravotní stav jeho svěřenky. Vyšetření v nemocnici naštěstí neprokázalo závažnější následky, a tak se Pančochová mohla postavit i na start závodu v U-rampě. Tři ze čtyř jejich kvalifikačních a semifinálových jízd ale skončily pádem, což na postup do finále nestačilo.
"Rampa rozhodně nebyla to, co mohla. Už to, že Hitch, Shaun a jiní neodjeli jízdu, o tom něco vypovídá," vrátila se Pančochová v online rozhovoru ke své druhé olympijské disciplíně.
A co teď čeká českou snowboardistku, která věří, že za čtyři roky už medaili získá? "Teď pojedu domů na týden a pak zase vyrazím," napsala. "Většina tréninků probíhá v Americe," doplnila.
Čtenáře zajímal i její recept k úspěchu. "Je dobré začít v Čechách a snažit se co nejdříve dostat na zahraniční závody. A sbírat ty opravdové zkušenosti," vzpomínala na svoje začátky Pančochová.
"Nemám nějaký speciální jídelníček. Jím, na co mám chuť. Snažím se udržet hladinu cukru během závodu, abych měla dost energie," prozradila detaily životosprávy olympionička, která sice nepřivezla medaili, ale její příběh zaujal. Stane se právě tento příběh za čtyři roky zlatým?

Zdroj: https://oh.idnes.cz/on-line-s-pancochovou-0t1-/zoh-ostatni-sporty.aspx?c=A140214_102440_zoh-ostatni-sporty_rou

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.