Vize lyžařských snílků se naplnila, z Tatranské Lomnice je moderní skiareál

27.11.2013 23:07

Slovensko se opět dostává do povědomí jako místo, kde si lze poměrně dobře (a ne tak draho) zalyžovat. V Tatranské Lomnici vznikl nový areál pro rodiny s dětmi, Roháče-Spálená zase nabízejí první sníh dříve než v ostatních slovenských lokalitách.
Pokud se na Slovensku někde zrodil turistický ruch, bylo to právě ve Vysokých Tatrách. A ty se v posledních letech opět chopily naplno své historické štafety. Investice, zejména do lyžařské infrastruktury, překryly mezery, zacelily zděděné nedostatky a skokově posunuly Vysoké Tatry o několik stupňů výše.
Největší posun zaznamenala Tatranská Lomnica. Letovisko sice nabízelo lyžování, to ale bylo zcela mimo rámec dnes požadovaného komfortu: sjezdovky byly daleko, nepropojené, bez technického zasněžování. Před třemi lety se ale jakoby mávnutím proutku zhmotnily nejodvážnější vize lyžujících snílků a Tatry konečně začaly naplno využívat svého horského potenciálu i lyžařsky.
Rozšířily se tratě, přistavěly lanovky, takže středisko dnes nabízí celé spektrum tratí od nejnáročnějších po začátečnické. Silným trumfem je možnost sjezdu na jeden zátah ze Skalnatého sedla, přičemž překonáte nevídané převýšení skoro 1300 metrů.
Dominantou areálu je Lomnický štít (2634 m). Mohutnou horu s dramaticky zavěšenou kabinou lanovky lze pozorovat ze Skalnatého plesa - nad ním se tyčí legendární černá sjezdovka, která nedoznala zásadních změn (ani nepotřebovala) a i dnes je spíš místem pro fajnšmekry.
Turistické lyžování se odehrává o patro níže, dalo by se říci v patře červeném, protože právě tato barva předurčuje charakter terénu mezi stanicemi Štart a Skalnaté pleso. Kdysi zde pod starou gondolou vedla spíš širší cesta než sjezdovka, zatímco dnes už můžeme hovořit o sice ne nijak široké, ale přesto o sjezdovce. I proto, že tuto často vyfoukanou partii zásadním způsobem vylepšilo nové technické zasněžování.
Nejvíc novinek se koncentruje v nejnižším, "modrém" patře. Tam vlastně vyrostlo úplně nové lyžařské středisko, zatímco dříve byli lyžaři odkázáni na průsek pod lanovkou.

Zdroj: https://life.ihned.cz/cestovani/c1-61326160-slovensko-skiarealy-pro-lyzare

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.