Vlekaři v Beskydech zasněžují, lyžařská sezóna už se blíží

25.11.2015 20:55
Lyžařská sezóna na Valašsku v Beskydech už je na dohled. Do hor konečně dorazilo mrazivé počasí a vlekaři se snaží využít příznivých podmínek k přípravě sjezdovek na lyžařskou sezónu.
 

Mezi prvními se letos sněžná děla rozjela na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula.

Již v pondělí v noci se rozjela sněžná děla ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. „Začali jsme zasněžovat sjezdovky Razula a Horal. K tomu navíc napadlo pět centimetrů přírodního sněhu, takže už to u nás začíná vypadat na skutečný příchod zimy,” pochvaluje si Luboš Sušila ze Ski areálu Razula.
Se zahájením lyžařské sezóny ale zatím vlekaři nespěchají. „Chceme nejprve sjezdovkám připravit kvalitní podklad. Zatím by bylo předčasné plánovat, kdy zahájíme sezónu. Přes den navíc ještě teploty na slunci stále stoupají nad nulu,“ dodal Luboš Sušila.
Ski areál Razula zpravidla zahajuje sezónu kolem poloviny prosince. Výjimkou byl loňský rok, kdy kvůli extrémně teplému počasí nebylo možné sjezdovky na počátku zimy zasněžovat a chyběl i přírodní sníh. Vleky se proto loni rozjely až po Vánocích.
„Věříme, že tento extrém nás letos nepotká a už před svátky se u nás bude lyžovat, jako tomu bývalo vždy každou předchozí zimu. Chceme, aby si každopádně mohli zalyžovat hosté, kteří přijedou do místních hotelů na vánoční pobyty,“ uvedl Luboš Sušila.
Do zasněžování se postupně pustily i další areály v okolí Velkých Karlovic. Sněžná děla se rozjela například v areálech Kyčerka, Karolinka či Kohútka.
Všechny tyto areály včetně Razuly a dále ještě Jezerného a Machůzek jsou od loňska součástí nového Skiregionu Valašsko, který nabízí společný skipas do celkem šesti lyžařských středisek na Valašsku.
Zatímco loni byly v prodeji společné skipasy na tři a více dnů, od letoška je možné nově zakoupit i skipasy dvoudenní. Lze je navíc využít i ve spolupracujícím Ski areálu Bílá a celosezónní skipasy nově platí i ve slovenském areálu Veľká Rača.
 

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.