Vytlačuje nás zahraniční konkurence, přiznává český výrobce zasněžovacích zařízení

03.02.2013 16:53
Rakouské a švédské firmy dodávají stroje na výrobu umělého sněhu už i do malých lyžařských areálů v Česku. Jeden z mála tuzemských výrobců jim konkuruje obtížněji než dřív. V byznysu kolem zasněžování se točí stovky milionů korun ročně. V byznysu kolem umělého zasněžování se točí stovky milionů korun ročně. České firmy ale mají na tomto trhu jen mizivý podíl. Především, pokud jde o výrobu zasněžovacích zařízení. Potvrzuje to jeden z mála českých výrobců, firma BK Pardubice. Ta přiznává, že dokáže stále obtížněji konkurovat  velkým zahraničním firmám, jako jsou švédské Areco či rakouské Sufag a Technoalpin. Tyto firmy v poslední době začaly dodávat zařízení i menším střediskům. 

"Jsme asi jediný výrobce v Česku, ostatní to přeprodávají od zahraničních výrobců. V poslední době se nám proti zahraničním značkám daří těžko prosazovat," řekl IHNED.cz jeden z jednatelů firmy Josef Kovárník. "Naše tyčové systémy jsou sice o něco levnější, velké firmy ale často mohou nabídnout lepší finanční podmínky. Třeba poskytnou zařízení pro celý kopec na úvěr, který se splácí až po uvedení do provozu, nebo na leasing. To si nemůžeme dovolit," vysvětluje jeden z důvodů. Firma BK si přitom v rozhovoru pro HN před deseti lety pochvalovala rostoucí zájem o své zasněžovací stroje. Právě v období před pěti až deseti lety byl největší boom, s umělým zasněžováním s u nás prakticky začínalo. Poptávka v současnosti trochu klesá i proto, že zasněžovací stroje mají poměrně dlouhou životnost. "I tehdy jsme z trhu, který odhaduji pro celou ČR na zhruba 200 milionů ročně, měli méně než pět procent, teď je to ještě méně.

Zdroj: https://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-59220580-vytlacuje-nas-zahranicni-konkurence-priznava-cesky-vyrobce-zasnezovacich-zarizeni

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.