Vznikne český Disneyland. Kačera by měl nahradit krtek

11.12.2013 12:22

Praha - Slovenská firma Tatry Mountain Resorts (TMR), největší středoevropský hráč ve službách pro sport a turistiku, chce začít budovat zábavní parky. Zvažuje lokální obdobu legendárního Disneylandu - menší zábavní areály pod originální značkou, všeobecně známou v bývalém Československu a u jeho sousedů.
Ideální by pro plán TMR byl "Krtkoland". Tedy zábavní park reprezentovaný hrdinou dětských kreslených filmů, legendárním Krtečkem Zdeňka Milera. "Začali jsme jednat o právech na Krtečka pro náš koncept zábavních parků s dědici Milerovy pozůstalosti," říká předseda dozorčí rady TMR Igor Rattaj.
Získat práva na Milerova Krtečka bude nepochybně komplikované. Sám výtvarník, který předloni zemřel, se za svého života komercionalizaci svého kresleného hrdiny bránil. Po jeho smrti se rozjely spory o nároky na autorská práva mezi umělcovou vnučkou a dědičkou Karolinou Milerovou a výtvarníkovou letitou spolupracovnicí, advokátkou Milenou Fischerovou, již Miler sám ještě zaživa určil správkyní svého výtvarného dědictví.
TMR se každopádně o získání Krtka pro svůj koncept chce pokusit. Její zábavní parky by měly být mnohem menší než pařížský Disneyland, který láká klientelu prakticky z celé Evropy a návštěvnost tu přesahuje 200 milionů lidí ročně. Parky v režii TMR by měly stát na návštěvnících ze středoevropského regionu, stačit by jim mělo 200 až 300 tisíc příchozích ročně. "Vhodné lokality pro stavbu hledáme v Polsku, na Slovensku a v Česku, vizi bychom rádi dovedli do konce zhruba do dvou let," řekl Rattaj.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=797424

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.