Wakeboarding je vodní sport - wakeboard je prkno, které umí jezdit na vodě

10.04.2013 20:03

Wakeboarding je vodní sport

Sportovní disciplína zvaná wakeboarding je velmi mladá záležitost. Říkáte si možná, co dělá wakeboarding na webu, jehož název nese už tak dost podivný název Snoubord. Inu, cesty páně jsou nevyzpytatelné. Tento web původně vzniknul za účelem SEO optimalizace webových stránek na slovo snowboard. Snowboard, to je česky sněžné prkno. A wakeboard zase pro změnu z anglického hovorového výrazu wake = brázda. Wakeboard je tedy prkno určené k brázdění na vodě. Jak jste tedy zřejmě správně pochopili, wakeboarding je o brádění vody. Pokud snowboard potřebuje pro jízdu sníh, pak wakeboarding potřebuje naprosto neodmyslitelně vodní hladinu, po které může jet wakeboard.

Wakeboard je prkno na vodu

Základní nářadí pro wakeboarding představuje wakeboard a pak tažný systém, který zajišťuje jízdu po vodní hladině. Wakeboard má konstrukci velmi podobnou snowboardu. Čím se ale obě prkna významně liší je tvar skluznice. Snowboard jřeci jen využívá jiný terén než wakeboard. Další rozdíl spočívá v tom, že zatímco snowboard potřebuje pro jízdu svah, wakeboard potřebuje mechanický pohon. O ten se nejčastěji stará tažný lanový systém, který představuje uzavřený kruh nebo ovál nad vodní hladinou. Jezdec si na nohy připevní wakeboard, trží se tažného zařízení a předvádí triky ne nepodobné těm na snowboardu. Wakeboard je prostě prkno na léto.

Wakeboardy od českého výrobce

Pokud se budete zajímat o wakeboardy, pak tady pro vás máme tip na českého výrobce wakeboardů. Jedná se o dnes již známou značku Hackboards (která vyrábí již dříve anoncované snowboardy, na které si každý rider může navrhnout vlastní dekor). Wakeboardy od výrobce, firmy Hackboards, rovněž nabízejí kvalitní "prkno" pro wakeboarding na které si každý rider může navrhnout vlastní originální dekor. Fantazii se meze nekladou. Wakeboardy jsou určené pro vodní sport a s tím je spojená i svoboda a volnost pohybu. Hackboards navíc přidávají originální dekor na prkno české výroby.

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.