Zermatt: luxus, výborné lyžování a neopakovatelná kulisa Matterhornu

04.02.2013 14:27
Znalci říkají, že nejkrásnější lyžování je v Zermattu. Proč? Kvůli jeho kulise. Lyžuje se totiž pod magickým Matterhornem, který je snad nejfotografovanějším vrcholem Alp. Když jezdíte po sjezdovkách nad Zermattem, brzy si všimnete něčeho zvláštního. Jakmile se lyžaři zastaví, jejich oči se ubírají jedním směrem. K Matterhornu. Za chvíli mají v ruce foťák a pořizují další záběr této jedinečné hory s vrcholem 4478 metrů n.m. Nevadí, že karta jejich fotoaparátu už ukládá řadu jiných snímků, na kterých se v pozadí k oblakům zvedá Matterhorn. Vždyť každá další fotka může být ještě hezčí.
Sjezdovky nad Zermattem jsou zároveň rájem pro lyžaře. Potvrzuje to hodnocení německého autoklubu ADAC pro letošní sezonu, který zdejší svahy opět zařadil mezi tři nejlepší ve Švýcarsku v poměru cena/výkon. Proč? Přímo nad Zermattem si lze obout lyže a vyzkoušet na 200 kilometrů tratí. 21 z nich je k dispozici i pro letní lyžování. Dalších 160 kilometrů sjezdovek leží na italské straně. Celkem tedy Matterhorn Ski Paradise skýtá 360 kilometrů tratí. Nejdelší z nich má 25 kilometrů. A je tu ještě jedno „nej“: Mají tu vlek s nejvýše umístěnou stanicí v Evropě. Leží 3883 metrů vysoko a pro jeho použití se doporučuje zapnout všechny větrací otvory na bundách i na helmě. Tohle je opravdové království ledu a zimy.

Zdroj: https://komercniprezentace.ihned.cz/c1-59213530-zermatt-luxus-vyborne-lyzovani-a-nbsp-neopakovatelna-kulisa-matterhornu

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.