Zimní Salcbursko: V kraji pekelných Krampusů si zalyžují vrcholoví sportovci i rodiny s dětmi

13.01.2017 20:19

Rakouské Alpy jsou oblíbeným místem českých lyžařů.

Salcbursko a okolí města Kaprun doporučují turisté i vrcholoví sportovci.

Ti sem vyrážejí za kvalitním sněhem, charakteristickou gastronomií i místním folklorem.

 

Rakouské Salcbursko a oblast kolem města Kaprun jsou v zimním období zajímavé ideálními podmínkami pro lyžování, výběrovou gastronomií a po celý prosinec i strašidelnými průvody věrohodných pekelníků.

 

Zimní sporty mají na Salcbursku dlouhou tradici. Na Kitzsteinhornu, místním 3203 metrů vysokém ledovci, se lyžuje už více než padesát let a dohromady se v regionu nachází přes dva tisíce lyžařských sjezdovek. Ty jsou vybavené moderními lanovkami s vyhřívanými sedačkami. Mezi lyžováním můžete navštívit aprés-ski bary, kde barmani míchají teplé punče i osvěžující koktejly.

 

Díky přírodnímu sněhu, který zde každoročně padá od podzimu, si lokalitu pochvalují kromě turistů také vrcholoví sportovci.

 

"V Rakousku trénuji pravidelně. Terén je vždy perfektně upravený, sníh kvalitní a sjezdovky rozmanité. Protože jsou místní areály v dobré dojezdové vzdálenosti, čeští turisté zde mají své místo," potvrzuje olympionik a trojnásobný mistr České republiky v alpském lyžování Jan Holický. Ze stejných důvodů sem míří také lyžař Ondřej Bank. Turisticky velmi oblíbená je zejména oblast Zell am See, která disponuje stále zasněženým ledovcem, špičatými horami a rozlehlým jezerem.

 

Pozadu nezůstává ani lokální gastronomie. "Salcburská kuchyně je s tou naší díky blízkosti zemí do určité míry provázaná," říká šéfkuchař michelinské restaurace Alcron Roman Paulus, který vymyslel několik vlastních receptů inspirovaných salcburskou kuchyní.

 

Patří mezi ně například lehký pařený losos na hráškovém "kroupettu" (kroupy upravené na způsob italského risotta) nebo dlouze marinovaná a následně pomalu pečená kančí líčka s batátovým pyré. Sladké brambory se podle Pauluse ke zvěřině skvěle hodí a podtrhnou její chuť.

 

Protože Rakousko je zemí mléčné čokolády, sladkou tečkou po vydatné večeři může být například pěna z mléčné a bílé, podtržená malinovým sirupem a zdobená čerstvým ovocem.

 

Při prosincovém pobytu na Salcbursku vás čeká ještě jedno setkání s místními tradicemi. Během celého měsíce v ulicích místních měst i vesnic potkáte hrozivé Krampuse – pekelné bytosti, které v rámci místního folkloru odpovídají českým čertům. Oproti nim jsou ale mnohem děsivějšího vzhledu a provázejí je pověsti, že zlobivé děti netrestají pouze svázáním v pytli, ale dokonce je jedí.

 

Podobně jako u nás chodí většinou v doprovodu Mikuláše, řinčí řetězy a vydávají zlověstné zvuky – respekt přitom však vzbuzují i u dospělých. Zřejmě nejznámějším průvodem je Pongauer Krampuslauf, kde se každoročně schází přes čtyři stovky Krampusů. Konkrétní místo, kde se průvod objeví, zůstává do posledního okamžiku utajené.

 

Zdroj: https://life.ihned.cz/cestovani/c1-65556840-zimni-salcbursko-v-kraji-pekelnych-krampusu-si-zalyzuji-vrcholovi-sportovci-i-rodiny-s-detmi

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.