Živě: V noci nasněžilo až 30 cm, ČEZ vyhlásil kalamitu

06.12.2013 11:39

Česká republika - Počasí se v noci zachovalo podle varování meteorologů. I severní kraje České republiky v podobě silného vichru pocítily, že nad západní Evropou se žene silný orkán Xaver, a v některých místech Krkonoš přibylo přes noc až 30 centimetrů nového sněhu.
Silný vítr, který v nárazech dosahoval přes 115 kilometrů za hodinu a téměř tak dosáhl síly orkánu, podle dosavadních zpráv zatím způsobil jen materiální škody a znepříjemnil život stovkám obcí, na celém uzemí spadly desítky stromů. Zranění, natož ztráty na životech, jež jsou četně hlášeny z Evropy, zatím úřady v České republice neregistrují.
Společnost ČEZ vyhlásila v Královéhradeckém kraji a na Semilsku kalamitní stav. Silný vítr způsobil desítky poruch na vedeních vysokého napětí, bez dodávek elektřiny jsou tisíce až desetitisíce odběratelů.
"V pohotovosti jsou všechny poruchové čety, které postupně obnovují dodávky v postižených místech, ale jelikož vítr nadále trvá, pak nadále dochází k výpadkům vlivem především padlých stromů nebo větví do vedení," doplnil mluvčí ČEZu Ladislav Kříž.
Spadlé stromy zablokovaly některé železniční tratě, převážně regionální v severních Čechách, ale i dvě rychlíkové tratě na jihu Čech.
Silný vítr podle meteorologů kulminoval v noci na pátek a postupně by měl slábnout. Mohutná bouře Xaver o síle orkánu ve čtvrtek udeřila ve Velké Británii, skandinávských zemích a v severním Německu.

Zdroj: https://aktualne.centrum.cz/domaci/pocasi/clanek.phtml?id=797133

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.