Zlatá lyže bude opět světová - díky sprintům. Pojede se už za měsíc

11.12.2013 11:58

Po roční pauze se Nové Město na Moravě vrátilo do kalendáře Světového poháru v běhu na lyžích. Přesně za měsíc se ve Vysočina Areně uskuteční závody ve sprintu: nejprve jednotlivců, poté týmů.
Běžci na lyžích přibližně z 25 zemí světa se přesně za měsíc představí v areálu Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě, kde se uskuteční 76. ročník Zlaté lyže. Jedna z nejznámějších sportovních akcí v České republice, která v minulosti na Vysočinu přilákala největší hvězdy běžeckého lyžování, se po roční pauze opět vrací do kalendáře Světového poháru.
V sobotu 11. ledna se v Novém Městě pojedou individuální sprinty žen a mužů volnou technikou, o den později pak týmové sprinty klasicky. "Upřímně bychom raději hostili nějaké dlouhé závody," připouští šéf organizačního výboru Jiří Hamza. "Ale i sprinty jsou pro nás strašně důležité. Máme možnost FIS (Mezinárodní lyžařské federaci - pozn. red) ukázat, že umíme udělat závody na špičkové úrovni."
Novoměstští pořadatelé však mají trochu smůlu na termín závodu, který se jede jen týden po finále prestižního seriálu Tour de Ski. "Po dlouhé šňůře, kterou závodníci absolvují, přijedou až na výjimky pouze sprinteři specialisté," tuší ředitel novoměstského závodu Vlastimil Jakeš. "Lidé, kteří budou bojovat o čelní pozice na Tour de Ski, zvolí odpočinek nebo nějakou přípravu."

Zdroj: https://sport.idnes.cz/zlata-lyze-bude-opet-svetova-diky-sprintum-fk5-/lyzovani.aspx?c=A131211_092548_lyzovani_par

Zimní boty, sportovní obuv a značkové oblečení HI-TEC.

Snowboard, kiteboard, snowboardy a kity.

Agentura PPC MAX - SEO optimalizace a PPC reklama

Kvalitní snowboard shop!

Sportovní outlet, výprodej, slevy oblečení.

Wakeboard, snowboard a kiteboard.

Dovolená a ubytování Chorvatsko.